13. listopadu 2011

Cover verze (2) - Marie Rottrová

Z našich zpěvaček mám nejradši Marii Rottrovou a Hanu Ulrychovou. Zatímco Hana začala svou kariéru v beatových skupinách Vulkán a Atlantis, pak se s bratrem Petrem věnovala folklóru se skupinou Javory a dnes vedle toho s další skupinou Javory beat znovu vystupuje s rockovým repertoárem, Marie zpočátku zpívala hlavně soulové skladby, potom přešla do středního proudu, ale protože v její doprovodné skupině Flamingo bylo několik výborných a všestranných hudebníků (klávesista Vladimír Figar, kytarista Jan Hasník a baskytarista Jiří Urbánek) a zvláště Hasník inklinoval k rocku, Flamingo do repertoáru přebralo i několik skladeb z tohoto žánru, např. Tisíc tváří lásky (25 or 6 to 4 od skupiny Chicago), později rockovou baladu She's Gone od Black Sabbath, otextovanou Jaromírem Nohavicou jako Lásko, voníš deštěm.

Marie Rottrová dovede krásně zpívat i šansony. Píseň To mám tak ráda (text Jiřina Fikejzová) se mně líbí mnohem více než originál Serge Lamy Je suis Malade. Úchvatně ji však zpívá také Lara Fabian(ová), cover verze nejsou tedy jen naší specialitou.

A tady jsou mé nejmilejší cover verze Marie Rottrové: Tisíc tváří lásky, Lásko, voníš deštěm a To mám tak ráda. 
3 komentáře:

 1. Proklikla jsem se sem od Sugr a koukám, že Tisíc tváří lásky jsem do teď asi neslyšela. Pěkné!

  OdpovědětVymazat
 2. [1]: Tisíc tváří lásky je opravdová rocková "pecka", za kytarové sólo, které zde hraje Jan Hasník, a využití kvákadla by se nemusel stydět ani Jimi Hendrix.
  Myslím, že Hasníkův výkon je lepší než kytaristy z originálu skupiny Chicago. Jen mě štve, že odkaz na různé verze originálu jsem sem dával alespoň 6-krát a vždy po nějaké době přestane fungovat a stejně tak je to i teď. Budu se muset poohlédnout po další nahrávce.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta Lara Fabian je výtečná! Rottrovou mám taky ráda, ale zrovna tady na Laru podle mě nemá.
  Lásko, voníš deštěm otextoval Nohavica? To vůbec nevím. Taky pěkná písnička.
  Tak jsem si poslechla pěknou muziku a můžu si jít předspánkově číst.

  OdpovědětVymazat

Aktuální článek

Riga (1) - secese na pobřeží Baltu

Riga, metropole Lotyšska, je ze všech hlavních měst pobaltských republik bývalého Sovětského svazu největší, má víc než 600 tisíc obyvatel (...

10 nejčtenějších článků (od 23. 4. 2020)